Chcesz zawrzeć umowę? Skonsultuj ją z prawnikiem

Zawarcie umowy zawsze powinno być poprzedzone jej dokładnym przeczytaniem. Taką usługę świadczą również kancelarie prawne.

Umowa o kredyt, pożyczkę, ale również umowa współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi czy też umowa o dzierżawę lub o pracę – to tylko parę umów, jakie podpisuje się na papierze. Przed złożeniem swojego podpisu należy wtedy dokładnie zapoznać się z dokumentem. 

Na czym polega opiniowanie umów?

Opiniowanie umów to popularna usługa świadczona w kancelariach prawnych – radcowskich, adwokackich, która polega na zapoznaniu się z zapisem umowy oraz na wyjaśnieniu jej zapisów wraz z przygotowaniem opinii na jej temat. Usługa opiniowania jest dedykowana zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych, którzy w najbliższym czasie mają podpisać umowę, ale nie są pewni, czy jej zapisy są dla nich korzystne. Obecnie wiele osób spotyka się z problemem umów, których język jest nadmiernie sformalizowany, najeżony niejasnymi zwrotami. Wśród nich mogą kryć się również zapisy niezgodne z przepisami, tak zwane klauzule niedozwolone, czyli abuzywne. Bez właściwe wiedzy prawniczej trudno je znaleźć. Właśnie dlatego warto zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie, czyli do prawników.

Zalety korzystania z usługi opiniowania umów

Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie opinii na temat umowy? Taka usługa związana jest z wieloma korzyściami.

Najważniejsze zalety opiniowania umów:

  • pewność, że umowa jest poprawna i zgodna z literą prawa
  • wskazanie na potencjalne zagrożenia związane z podpisaniem umowy
  • ochrona przed umowami zawierającymi klauzule niedozwolone

Dla klienta zlecającego opiniowanie umów jest to zatem sposób, by zredukować ryzyko związane z sygnowaniem pisma, które nie będzie korzystne, na przykład może narazić na spore koszty. To bardzo ważne w różnych obszarach prawa – od prawa pracy czy prawa nieruchomości, kończąc na sprawach finansowych czy ubezpieczeniowych.

Kancelaria prawna

Kompleksowa opinia o umowie przez internet

Aktualnie opiniowanie umów jest dostępne również przez internet. Dzięki temu nie trzeba udawać się do kancelarii osobiście. Aby skorzystać z usług, wystarczy wybrać kancelarię, która zajmuje się świadczeniem opiniowania umów online, a potem przekazać jej umowę przez internet.

 

Podsumowanie

Pamiętaj o tym, aby nigdy nie podpisywać umowy, co do której treści nie jesteś pewien. Gdy nie masz czasu na zapoznanie się z jej zapisami albo masz trudności z jej zrozumieniem, skontaktuj się z fachowcem w tej dziedzinie – prawnikiem. Teraz możesz zrobić to również przez internet – bez konieczności udawania się do kancelarii osobiście.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

28 − = 22