Eleganckie osłony okienne, które zastąpią firanki. Co wybrać?

Firanki w oknach spotykane są coraz rzadziej. Zamiast nich świetnie sprawdzają się rolety i żaluzje. Co kupić?

Kiedyś firanki powieszone w oknie były niezbędnym elementem wystroju wnętrza. Razem z zasłonami tworzyły dekorację okna, ale również służyły do jego zasłaniania. Teraz, gdy bardzo popularne są wystroje wnętrz jak skandynawski czy loft, w których nie umieszcza się firanek w oknach, są one rozwieszane coraz rzadziej. Aby przysłonić okno i ochronić się przed wzrokiem innych i słońcem, można zastosować wtedy różne rolety i żaluzje. Osobom chcącym zamówić żaluzje i rolety okienne Lublin daje dostęp do firm, które wykonują je na wymiar. Co wybrać?

Rolety zamiast firanek

Rolety okienne z powodzeniem mogą zastąpić firanki. Można zastosować je w praktycznie każdym pomieszczeniu, na przykład w salonie, sypialni, kuchni czy w łazience. Rolety mogą wtedy pełnić funkcję ozdobną, ale też praktyczną – zasłaniać okno i tym samym poprawić prywatność i komfort mieszkańców.

Różnorodne wzory powodują, że rolety mogą być też piękną dekoracją w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Można dopasować je do charakteru wnętrza, aby dzięki temu podkreślić jego wystrój i nadać mu przytulny, ale również efektowny wygląd. Jakie rolety okienne zamiast firanek warto wybrać? Oto przegląd najciekawszych modeli, które można obecnie znaleźć w firmach wykonujących rolety na zamówienie!

Rolety okienne - ochrona przed słońcem i sąsiadami

Rolety dzień-noc – rolety o podwójnej konstrukcji

Jednym z największych hitów ostatnich lat są rolety dzień-noc. To rolety cechujące się specjalną konstrukcją, która jest efektem zastosowania dwuwarstwowego materiału w pasy. Pasy te umieszczone są naprzemiennie i jedne z nich blokują, a drugie przepuszczają światło. Regulacja rolety pozwala wtedy na uzyskanie optymalnego stopnia oświetlenia wnętrza. Roleta może być też uniesiona całkowicie do góry. Można zamówić je także na wymiar, dlatego będą perfekcyjnie pasowały do okna – nawet jeżeli ma ono nietypowe wymiary.

Rolety rzymskie – efektowne upięcia

Bardzo ciekawą propozycją są również rolety rzymskie. Tego typu rolety produkowane są z tkanin, które nadają im delikatny, ale też elegancki wygląd i wprowadzają do wnętrz przytulność. Rolety rzymskie, gdy są podniesione, tworzą dekoracyjne falbany, natomiast wtedy, gdy są opuszczone, prostują się i zasłaniają okno.

Rolety rzymskie mogą być wykonane dla każdego skrzydła okiennego osobno lub też jedna roleta może całkowicie zasłaniać okno. Do ich wykonania stosowane są różne materiały, na przykład lekko przepuszczające światło jak firanki albo grubsze, które mogą również blokować dostęp światła. Dostępne są również w różnych kolorach i wzorach, na przykład w dekoracyjne pasy, kwiaty.

Żaluzje poziome

W końcu doskonałym pomysłem będą żaluzje poziome, które również mogą z powodzeniem występować w roli firanek. Warto zwrócić uwagę na modne teraz żaluzje drewniane, na przykład w kolorze bieli. Żaluzje poziome zbudowane są z cienkich płytek – lameli, które umieszczane są na sznurkach. Można regulować ich kąt, podnosić je i opuszczać, aby zmieniać poziom doświetlenia wnętrza.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

52 − = 50