Naklejki drukowane na zamówienie – jak i gdzie je zamówić?

Doskonałe w promocji biznesu, ale również jako dekoracja na wesele. Sprawdź, jak zamówić drukowane naklejki z Twoim wzorem!

Z naklejkami spotykamy się praktycznie każdego dnia. To druki, które mają wszechstronne zastosowanie. Można zamówić je w drukarniach przygotowujących je na zamówienie. Aktualnie druk naklejek można zrealizować również przez internet. Taką usługę oferuje między innymi drukarnia cyfrowa Studio eM z Krakowa: https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-naklejek-etykiet/.

Naklejki – uniwersalne druki samoprzylepne

Nalepką albo naklejką nazywa się druk wykonany na specjalnym papierze samoprzylepny. Może ona wtedy posłużyć do umieszczenia na dowolnej nawierzchni – utrzymuje się na niej siłą kleju. Druki jak naklejki mogą mieć różne wielkości, kształty i kolory, dlatego można dopasować je indywidualnie do celu, w jakim maja służyć. Wykonuje się na wielu podłożach jak papiery, folie – standardowe i specjalne. Druk naklejek może odbywać się techniką cyfrową przy niższych nakładach albo offsetową, gdy nakłady są większe. Nawierzchnię nalepek można także uszlachetniać. Do kategorii nalepek zaliczają się również te wykorzystujące elektrostatykę. To tak zwane naklejki bezklejowe, które nie pozostawiają widocznych śladów na powierzchni. Są one stosowane głównie do oznakowania produktów delikatnych, na przykład smartfonów, okularów.

Przykładowe zastosowanie naklejek:

 • nalepki adresowe
 • etykiety na opakowania
 • dekoracyjne wlepki
 • naklejki reklamowe

Naklejki z drukarni cyfrowej - przykładowa realizacja

Rodzaje naklejek – co wybrać?

Nalepki to pełna gama produktów do wyboru, dlatego przed złożeniem swojego zamówienia warto sprawdzić ofertę drukarni.

Przegląd rodzajów naklejek:

 • pod względem kształtu – kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne, wycinane na zamówienie – plotowane, wykrawane
 • pod względem materiału – naklejki papierowe i foliowe
 • pod względem rodzaju kleju – klej uniwersalny, ekstra mocny, ale też naklejki bezklejowe
 • pod względem typu druku – naklejki drukowane metodą cyfrową i offsetową

Zamówienie naklejek krok po kroku

Aby zamówić naklejki, nie trzeba udawać się osobiście do siedziby drukarni. Aktualnie zlecenie można zrealizować również całkowicie online. Obecnie to bardzo wygodna opcja, z której korzysta coraz więcej osób – firm, klientów indywidualnych.

 1. Przygotuj lub zamów projekt

Pierwszym krokiem do wykonania naklejek na zamówienie będzie stworzenie ich projektu. Projekt można przyszykować samodzielnie, ale wtedy, gdy nalepki mają wyglądać profesjonalnie, najlepiej zlecić usługę grafikowi. Niektóre drukarnie świadczą dodatkowe usługi projektowania graficznego.

 1. Wybierz odpowiednie parametry druku

Aby zamówić naklejki, należy w następnym kroku określić odpowiednie parametry druku, między innymi wielkość, kształt, typ druku, nakład, rodzaj wykończenia naklejek. Gdy zamówienie składa się przez internet, można po kolei zaznaczyć wszystkie opcje.

 1. Złóż zamówienie

Trzecim krokiem będzie złożenie zamówienia na druk naklejek. Po dokładnym sprawdzeniu parametrów należy potwierdzić zlecenie i podać dane kontaktowe i adresowe. Zamówienie najczęściej opłaca się z góry.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2