Tłumacz przysięgły online. Sprawdź, jak skorzystać z usługi

Tłumaczenia przysięgłe są konieczne wtedy, gdy dotyczą dokumentów urzędowych czy prawnych. Teraz można zlecić je online!

Przez długi czas tłumaczenia przysięgłe można było zlecać jedynie osobiście, w biurze tłumaczeniowym. Teraz nie jest to jednak konieczne. Coraz więcej tłumaczy – także tłumacz przysięgły holenderski, niemiecki, flamandzki, niderlandzki – Witold Wójcik – prowadzą usługi online. Na czym dokładnie polega tego typu obsługa?

Tłumaczenia przysięgłe – co warto o nich wiedzieć?

Przekłady pisemne można podzielić na różne kategorie. Jednym z nich jest przekład przysięgły, czyli tłumaczenie przysięgłe. Określane jest ono także jako tłumaczenie pod przysięgą czy tłumaczenie uwierzytelnione.

Tłumaczenia przysięgłe dotyczą określonych typów dokumentacji, która ma moc prawną, na przykład różnego rodzaju aktów, zaświadczeń, dokumentów rejestracyjnych, wyroków. Wówczas tłumaczenie pod przysięgą potwierdza, że przekład odpowiada oryginałowi.

Obecnie tłumaczenia przysięgłe prowadzi się z różnych języków, między innymi angielskiego, niemieckiego czy włoskiego. Także zlecić można przekłady języków mniej popularnych, na przykład usługi takie oferuje tłumacz przysięgły holenderski, niemiecki, flamandzki, niderlandzki – Witold Wójcik.

Jak zlecić tłumaczenie przysięgłe?

Przekłady przysięgłe wymagają dostarczenia dokumentu do przekładu. Następnie, po jego wykonaniu, tłumacz przekazuje pismo opatrzone swoją pieczęcią oraz podpisem. Właśnie dlatego przez długi czas tłumaczenia przysięgłe były realizowane stacjonarnie. Teraz jednak można zlecać je także przez internet.

Aby zlecić tłumaczenie przysięgłe online, potrzebny jest skan lub zdjęcie dokumentu, który wymaga przełożenia. Dokument wysyła się następnie na adres poczty elektronicznej lub też przez formularz do tłumacza, który wykonuje jego wycenę. W kolejnym kroku, po zapłacie za usługę, tłumacz przystępuje do wykonania przekładu.

W kolejnym kroku, gdy tłumaczenie jest już gotowe, jest ono przekazywane do klienta. Tłumacz przysięgły holenderski, niemiecki, flamandzki, niderlandzki – Witold Wójcik udostępnia swoim klientom przekazanie dokumentu w kilku formach:

  • list polecony
  • przesyłka kurierska

Gdy zatem konieczne jest wykonanie tłumaczenia przysięgłego, nie ma już konieczności osobistego udawania się do kancelarii tłumacza. Dokument można przekazać do niego w formacie elektronicznym, a potem, po wykonaniu przez niego przekładu, otrzymać na podany adres. Dzięki temu tłumaczenia uwierzytelnione można zlecać łatwo, szybko i wygodnie bez wychodzenia z domu!

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 2 =