Jakie psy są najbardziej towarzyskie?

Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Każdy czworonóg obdarza właściciela bezwarunkową oraz bezgraniczną miłością. Psy są wspaniałymi towarzyszami i potrafią rozjaśnić każdy dzień i przynieść radość. Jednak istnieją pewne rasy, które wyróżniają się wyjątkowo przyjacielskim charakterem oraz bezwarunkowym oddaniem.

Beagle

Psy rasy Beagle to czworonogi o bardzo przyjaznym usposobieniu. Wyróżnia je doskonały węch, ponieważ należą do ras myśliwskich. Psy te do dziś zabiera się do polowań, ale i działań poszukiwawczych. Beagle to niezwykle energiczne psy, które potrzebują dużej aktywności każdego dnia, dlatego sprawdzą się znakomicie jako towarzysze aktywnych osób i całych rodzin. Co ważne, lubią spędzać czas nie tylko z dorosłymi, ale także i z dziećmi oraz innymi zwierzętami.

Border Collie

Border Collie jest niezwykle inteligentnym i energicznym psem. Czworonogi te uwielbiają się uczyć i wykonywać różne zadania. Warto zauważyć, że Border Collie są ceniona za znakomite umiejętności pasterskie oraz zdolności do prac związanych z rolnictwem. Ponadto są niezwykle oddane właścicielom i świetnie dogadują się z innymi zwierzętami. Należy jednak zaznaczyć, że należy z nimi pracować każdego dnia – szybko się nudzą, dlatego potrzebują nie tylko sporo aktywności, ale i zadań na inteligencję.

Boston Terrier

Rasa ta jest niewielka i ma bardzo przyjazny charakter. Boston Terrier to pies, który ma dużo energii, jest wesoły i lubi kontakt z ludźmi. Ponadto czworonóg ten jest lojalny, czuły i znakomicie dogaduje się z innymi zwierzętami. Boston Terrier to doskonały wybór dla każdego.

Cavalier King Charles Spaniel

Ten niewielki piesek charakteryzuje się pięknym wyglądem, uroczym pyszczkiem i bardzo przyjaznym charakterem. Cavaliery są bardzo towarzyskie, poza tym to również delikatne i pełne wdzięku psy, które są bardzo lojalne i oddane właścicielom. To znakomity towarzysz mniej aktywnych i spokojnych osób oraz mieszkańców mieszkań.

Corgi

Corgi to niezwykle charakterystyczna rasa, zwłaszcza Welsh Pembroke Corgi, które uwielbiała królowa Anglii – Elżbieta II. Rasa ta jest pełna wdzięku i uroczego usposobienia. Corgi są inteligentne i energiczne, ale mają również niezwykle silny instynkt do pilnowania. Choć mają krótkie łapki, świetnie sprawdzają się w różnych aktywnościach i sportach.

Golden Retriever

Do najbardziej towarzyskich ras psów należy Golden Retriever. To duży i uroczy pies o bardzo przyjaznym wyglądzie. Ponadto wspaniale aportuje. Goldeny charakteryzuje lojalność, łagodność i duża cierpliwość, przez co psy te są znakomitymi towarzyszami zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i osób samotnych. Golden Retriever jest także bardzo inteligentny – łatwo i chętnie się uczy nowych sztuczek i posłuszeństwa.

Labrador Retriever

Labrador Retriever to także niezwykle przyjazny psiak, o wielu wspaniałych cechach. Jest on inteligentny, lojalny, łatwo się uczy i ma zdolność do pracy z człowiekiem, dlatego jest najczęściej wybierany do roli psa przewodnika dla osób niewidomych. Ponadto jego przyjacielskie usposobienie sprawia, że się znakomicie nadaje na towarzysza całej rodziny i dogaduje się z innymi zwierzętami.

Mops

Psy rasy Mops są niewielkie i mają charakterystyczny wygląd – mają jasną sierść, ale ciemny pyszczek, ponadto uroczą ekspresję, krótki nosek i zmarszczki. Mopsy są niezwykle oddane i towarzyskie, uwielbiają spędzać czas z ludźmi. Pomimo tego, iż są niewielkie, mają sporo energii i chętnie biorą udział w różnych aktywnościach. Mops to doskonały towarzysz dla każdego.

Pudel

Pudle wyróżniają się wśród innych ras inteligencją (to jeden z najbardziej inteligentnych psów), ale i elegancją oraz przyjacielskim usposobieniem. Łatwo się uczą i uwielbiają być szkolone. Aby się nie nudziły należy poświęcić każdego dnia nieco czasu na trening z tymi psiakami. Czworonogi te są także lojalne i lubią spędzać czas nie tylko z ludźmi, ale i z innymi zwierzętami. Co ważne, Pudle mają różne rozmiary – od miniaturowych po duże – dzięki czemu można wybrać bez problemu pieska, który będzie najbardziej odpowiedni do danego stylu życia lub danego miejsca zamieszkania.

Shih Tzu

Psy rasy Shih Tzu są niewielkie i charakteryzują się długą i jedwabistą w dotyku sierścią. Ich usposobienie jest bardzo przyjazne, łagodne i towarzyskie – uwielbiają być w centrum uwagi, dlatego sprawdzą się w przypadku osób, które szaleją za swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Ponadto są niezwykle cierpliwe i potrafią dogadywać się z dziećmi. Jednak ich sierść wymaga właściwej pielęgnacji – psa rasy shih tzu należy codziennie czesać, regularnie kąpać i co jakiś czas odwiedzać groomera.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 5 =