Rejsy w Chorwacji – zwiedź piękne wybrzeże Adriatyku!

Chorwacja nazywana jest „krajem tysiąca wysp”. Jej wyjątkowa linia brzegowa doskonale nadaje się do rejsów. Jak z nich skorzystać?

Rejsy po Chorwacji cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem, ponieważ są wspaniałą okazją do tego, by zobaczyć ten zachwycający kraj z niecodziennej perspektywy. Osobom zainteresowanym aktywnym wypoczynkiem na wodzie wiele firm może pomóc zorganizować taki wyjazd, pomoże zapewnić wyśmienite warunki. Jednak piękne wybrzeże tego kraju można zwiedzić nie tylko pod żaglami.

 

Rejsy zorganizowane brzegiem Chorwacji

Najprostszym sposobem, by zwiedzić wybrzeże Chorwacji, jest skorzystanie z oferty wielu rejsów zorganizowanych. To doskonała propozycja dla osób, które nie posiadają uprawnień do prowadzenia jachtu.

 

Wycieczki tego typu można wykupić zarówno w Polsce, w ramach wyjazdów organizowanych przez biura podróży, jak i osobno, gdy planuje się wypoczynek we własnym zakresie. Ponadto wycieczki można wykupić również na miejscu. Można wtedy łatwo przemieszczać się pomiędzy portami na wybrzeżu lub też zdecydować się na wycieczkę tylko w ramach określonego obszaru.

 

Wyczarterowanie jachtu w Chorwacji

Osoby, które dysponują patentami żeglarskimi, mogą zdecydować się na wypożyczenie jachtu na miejscu. Można zrobić to także za pośrednictwem polskich firm oraz serwisów internetowych, które pozwalają na łatwe znalezienie jachtów na rejsy w Chorwacji. Koszty rozpoczynają się w tym przypadku już od około 1 tysiąca euro za tygodniowy czarter.

 

Gdy chodzi o rejsy do Chorwacji to wiele firm zapewnia rozbudowaną ofertę w portach, dlatego każda osoba zainteresowana wyczarterowaniem jachtów może znaleźć  z pewnością dla siebie ofertę, która będzie odpowiadała jej potrzebom.

 

Zwiedzanie Chorwacji własnym samochodem

Zachwycające wybrzeże Chorwacji można zwiedzić nie tylko jachtem. Jego piękno można także podziwiać podczas podróży własnym samochodem.

 

Do Chorwacji można bez problemu dostać się własnym autem. Wiele osób decyduje się również na podróże z wykorzystaniem kamperów oraz przyczep kampingowych. Czas dojazdu to zwykle kilkanaście godzin w zależności od wybranej trasy.

 

Rajd brzegiem Chorwacji na rowerze

Doskonałym pomysłem dla osób, które uwielbiają jazdę na rowerze, będzie rajd odbywający się wybrzeżem Chorwacji. Na miejscu czeka szeroka gama ścieżek rowerowych, dlatego podróżowanie na dwóch kółkach jest tak wygodne.

 

Zatem zachwycające wybrzeże Adriatyku można zwiedzić na wiele sposobów – nie tylko podczas rejsów jachtami, ale również własnym samochodem albo na rowerze. Każdy sposób jest dobry, by zobaczyć ten malowniczy zakątek.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =