Jak zadbać o zaplecze sanitarne na placu budowy?

Inwestor prowadzący inwestycje budowlane powinien pamiętać o tym, że jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza na placu budowy. Odnosi się to również do zaplecza sanitarnego. Jak je stworzyć, gdy na placu budowy nie można skorzystać na razie z instalacji wodnej i kanalizacyjnej?

Czy na placu budowy muszą znaleźć się toalety?

Obecnie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, na placach budowy powinno się znaleźć odpowiednie zaplecze sanitarne w postaci toalety albo toalet, zależnie od liczby pracowników.

Obowiązek ten dotyczy zarówno inwestycji szeroko zakrojonych, na przykład związanych z budową biurowców, hal produkcyjnych, obiektów infrastrukturalnych, osiedli mieszkaniowych, jak i domów jednorodzinnych.

Wobec tego na takich placach budowy powinna znaleźć się toaleta, z której mogą korzystać pracownicy.

Jak stworzyć zaplecze sanitarne na placu budowy?

Najczęściej na placach budowy wykorzystuje się toalety przenośne, ponieważ są one najwygodniejszymi konstrukcjami do zastosowania wtedy, gdy na miejscu nie doprowadzono jeszcze instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej.

Toalety przenośne mogą być wykorzystane w każdym miejscu, ponieważ są one wyposażone w pojemniki zbierające nieczystości. Dzięki temu można zamontować je również na placach budowy.

Obecnie toalety przenośne oferowane są w wielu wariantach, na przykład firma Clipper zajmująca się ich wynajmem ma w ofercie toalety standardowe, ale też większe toalety typu VIP, które wyposażone są również w umywalki z pojemnikami na wodę. Warto więc zobaczyć dostępne modele toalet, aby wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się na placu budowy.

Nowoczesne toalety przenośne są w stanie zapewnić wysoki komfort, bezpieczeństwo, dyskrecję, a także są one łatwe w montażu. Firma zajmująca się ich dostawą może wtedy zadbać o wszystko, czyli dostarczyć toalety i zająć się ich obsługą, a następnie je odebrać, gdy nie będą już konieczne.

Toalety przenośne na plac budowy – wynajem czy kupno?

Firmy dostarczające toalety stosowane na placach budowy mogą zaoferować je w ramach wynajmu, ale również można zdecydować się na zakupienie takiego wyposażenia.

Zasadniczo największym powodzeniem cieszy się wynajem, ponieważ wtedy nie trzeba płacić za korzystanie z zaplecza sanitarnego wysokiej kwoty, a po zakończeniu prac budowlanych można po prostu oddać niepotrzebne już toalety do wypożyczalni.

Takie usługi oferuje między innymi firma Clipper, która dla klientów przygotowała różne rodzaje toalet oraz korzystne warunki najmu.

Serwis toalet na budowie – dlaczego jest ważny?

Gdy zamawia się wynajem toalet na budowę, trzeba również pamiętać o tym, żeby dodatkowo dokupić do nich usługę serwisu. Polega ona wtedy na usuwaniu nieczystości, uzupełnianiu niezbędnych materiałów jak papiery czy mydła, a także na przeprowadzaniu niezbędnych napraw, gdy będzie to konieczne.

Korzystając z serwisu, na przykład oferowanego wraz z wynajmem toalet Clipper, można mieć wtedy pewność, że zaplecze sanitarne będzie działało sprawnie i prawidłowo przez cały czas trwania inwestycji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4