Windy dla osób niepełnosprawnych – by walczyć z barierami

Osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, często mają dużo trudności z pokonywaniem pięter.

Gdy osoba na wózku inwalidzkim musi dostać się na piętro, może mieć z tym duże trudności, gdy budynek nie jest dostosowany do jej potrzeb. Na szczęście, świadomość potrzeb osób niepełnosprawnych stale rośnie. Ze specjalnym sprzętem pomagającym w poruszaniu osobom na wózkach można spotkać się coraz częściej, na przykład są to dźwigi osobowe wtlift.pl – jednego z renomowanych producentów wind w Krakowie.

Dźwigi osobowe dla niepełnosprawnych

Windy projektowane z myślą o znoszeniu barier

Nawet niewysokie schody mogą być dla osoby niepełnosprawnej barierą nie do pokonania. Kiedyś, aby ułatwiać poruszanie się osobom na wózkach, montowano specjalne najazdy. Teraz nacisk kładzie się na stosowanie odpowiedniego sprzętu dźwigowego, który zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo. Windy dla niepełnosprawnych to szeroka gama różnych modeli, które mogą być dostosowane indywidualnie do potrzeb użytkownika, a także do miejsca ich montażu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, na przykład takich, które wykorzystują dźwigi osobowe wtlift.pl, możliwe jest uzyskani optymalnego poziomu funkcjonalności tego typu sprzętu. Z wind dla osób korzystających z wózków inwalidzkich można korzystać obecnie nie tylko we wnętrzach – w użyciu znajdują się również windy zewnętrzne, które doskonale sprawdzają się w przestrzeniach publicznych, ale również dostawiane są do budynków, w których nie ma możliwości montażu odpowiedniego urządzenia wewnątrz.

Rodzaje wind dla osób niepełnosprawnych

Windy dla niepełnosprawnych to różnego rodzaju modele, które różnią się pomiędzy sobą swoimi konstrukcjami. Wśród nich znajdują się:

  • krzesełka schodowe – najprostszy typ windy montowanej najczęściej w piętrowych domach, wymaga o osoby niepełnosprawnej zejścia z wózka, by usiąść na krzesełku, które porusza się między piętrami
  • podnośniki platformowe pionowe – to windy montowane we wnętrzach i na zewnątrz, które nie są wyposażane w obudowany szyb, służą do poruszania się na niewielkich wysokościach
  • podnośniki platformowe z obudowanym szybem – dzięki obudowie mogą być używane również w przypadku znacznych wysokości
  • windy dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – windy, które przeznaczone są do używania przez osoby sprawne oraz niepełnosprawne, które są projektowane tak, aby można było łatwo wjechać i wyjechać z nich wózkiem inwalidzkim

Powyższe rodzaje wind mogą być również dopasowane indywidualnie do konkretnych potrzeb – pod uwagę bierze się wtedy między innymi wysokość podnoszenia, miejsce montażu, ale również estetykę windy, aby mogła ona wpasować się w aranżację przestrzeni.

Projektowanie i montaż wind osobowych dla niepełnosprawnych

Obecnie w branży dźwigów osobowych działa wiele firm, które mogą zapewnić swoim klientom profesjonalną i kompleksową obsługę związaną z wykonaniem zabudowy tego typu. Przykładowo, w Krakowie często wybierane są dźwigi osobowe wtlift.pl. Aby winda mogła spełnić wszystkie wymogi, między innymi normy budowlane, a także zapewnić wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom, konieczne jest wybranie najlepszego wykonawcy. Firmy oferują kompleksową obsługę, w tym:

  • projektowanie wind
  • montaż windy
  • konserwacja i serwis
  • doradztwo przy wyborze windy

Więcej informacji dotyczących wind przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych można znaleźć już teraz na stronach internetowych firm specjalizujących się w branży dźwigowej. Warto postawić na fachową i kompleksową obsługę, aby mieć pewność, że osoby korzystające z dźwigu będą mogły zapomnieć o ograniczających je barierach architektonicznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 12 = 15