Sport to zdrowie – nie tylko latem

Gdy śnieg spowija ziemię, a temperatura zdaje się postulować siedzenie pod kocykiem z kakao i platformami z serialami, łatwo pokusić się o lenistwo. Nie ma jednak nic bardziej szkodliwego dla organizmu niż pozwolenie sobie na kilka miesięcy letargu bez troski o aktywność!

Cały świat czeka, by go zwiedzić. Gdy jednak nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na wyjazd za granicę, warto pokusić się na przykład o wyjście w góry. Spowite śniegiem pokazują swój urok w sposób zgoła odmienny niż latem. By jednak w pełni go doświadczyć i nie zrujnować sobie zdrowia, przygotujmy się. Zostawmy ratownikom GOPR ratowanie życia, oszczędźmy im interwencji w sprawie odmrożeń. Pamiętajmy, że udana wyprawa to polepszenie stanu zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Warto więc dołożyć starań do odpowiednich przygotowań.

Ubiór

Wszystko zaczyna się od właściwego stroju. Konieczna jest bielizna termoaktywna, ciepłe skarpety, a także ubrania, które zapewnią odpowiednią temperaturę ciała i nie będą krępowały ruchów. Kurtka, czapka, rękawiczki to kwestie oczywiste – wszak mamy od dzieciństwa co roku raczyły nas tą mantrą. By wyjście w góry było wyzwaniem i przygodą, a nie dyskomfortem, TRZEBA ubrać się odpowiednio do warunków. Regatta sklep oferuje wszystkie potrzebne ubrania, a także poradnictwo na wysokim poziomie w kwestii wyboru odpowiedniego modelu na wyprawę.

Sprzęt i dobre obuwie

Zanim się obruszysz i stwierdzisz, że dobre obuwie to oczywistość, przypomnij sobie legendarne historie o turystach, którzy próbowali w japonkach czy sandałach zdobyć Giewont. Warto więc regularnie przypominać, że obuwie dopasowujemy zarówno do nawierzchni, po której będzie nas wiodła trasa, jak i do pogody, pory roku i temperatury. Unikniemy w ten sposób odparzeń, odmrożeń i kontuzji. Warto też sprawdzić akcesoria, które bierzemy – czy plecak nie spada i nie gniecie, czy bidon nie przecieka, czy mamy apteczkę, czy wszystkie rzeczy, które pakujemy, są potrzebne i czy się zmieszczą…  Lepiej nie dać się zaskoczyć w trasie. Gdy podczas kontroli coś nie działa, lub okaże się potrzebny nowy plecak – Regatta sklep również poleca swoje usługi!

Tak więc, by fraza „sport to zdrowie” okazała się prawdą w zimie, należy podejść do tematu z rozsądkiem. Każda nieprzemyślana decyzja może skończyć się w najlepszym wypadku kontuzją. Dlatego warto myśleć przed wyprawą, szukać porad i dobrego sprzętu, ale przede wszystkim nie zaniedbywać aktywności zimą, gdyż może stać się źródłem pięknych doznań i nowych pasji.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 19