Jakie oprawki okularów można kupić u optyka?

Wybór odpowiednich okularów to nie tylko sprawa zdrowia i poprawy jakości naszego widzenia. To także wyraz naszej indywidualności i możliwość podkreślenia stylu. Istotne znaczenie mają więc nie tylko odpowiednio dobrane szkła, ale także oprawki, które mają wpływ na wygląd. W asortymencie optyka możemy znaleźć wiele ich rodzajów – różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane, fasonem, kształtem czy kolorem. Ale na co zwrócić uwagę wybierając okulary? Poniżej przedstawiam kilka typów oprawek, które mogą nam ułatwić ten wybór.

1. Oprawki metalowe

Długość, stabilność oraz precyzyjność wykonania – takie są główne cechy oprawek metalowych. Dzięki zastosowaniu stopów takich jak np. tytan, stają się one niezwykle lekkie, a jednocześnie są bardzo trwałe i wytrzymałe. Ich niezaprzeczalnym plusem jest również fakt, że nie wywołują reakcji alergicznych, co jest niezwykle ważne dla osób o wrażliwej na różne czynniki skórze. Najczęściej oferowane są w kolorach klasycznych, czyli w srebrnym, złotym, czy brązowym i czarnym, ze względu na możliwość malowania powierzchni.

2. Oprawki acetatowe

Oprawki z acetatu stanowią coraz częstszy wybór wśród pacjentów optyków. Ten typ oprawek jest wykonywany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które cechuje się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia, a także różnorodnością kolorystyczną. Acetat jest też materiałem przyjaznym dla skóry – nie powoduje alergii i jest odporny na działanie potu. Wśród tego rodzaju oprawek można znaleźć wiele fasonów – od klasycznych, przez modne aviatorki, aż po ekscentryczne modele w stylu retro. Tego typu rozwiązanie poleca się oryginalnym osobom, które nie boją się kolorów i lubią wyglądać oryginalnie.

3. Oprawki połowiczne i niewidoczne

Innym rodzajem oprawek dostępnych u optyka są tak zwane oprawki połowiczne. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Wyglądają one następująco – górna bądź dolna część soczewki jest otoczona oprawką, natomiast ta druga (dolna lub rzadziej górna) jest z nią połączona za pomocą cienkiego drutu lub nić. Oprawki te są lekkie i dyskretne, idealne dla osób preferujących minimalizm i dla takich, którym pasują niewielkie oprawki.

Na specjalne wyróżnienie zasługują również oprawki niewidoczne, które nie mają widocznej ramy. Tutaj soczewka jest zamocowana do nosków i zauszników za pomocą niewielkich śrubek lub łączników, co sprawia, że okulary są praktycznie niewidoczne na nosie. To model idealny dla osób, które nie chcą, aby okulary dominowały na ich twarzy i szukają rozwiązań niewielkich oraz maksymalnie dyskretnych.

Podsumowanie – jak wybrać odpowiednie oprawki dla siebie?

Podsumowując, wybór okularów to sprawa wyjątkowo indywidualna. Oprócz kwestii zdrowotnych, ważny jest styl, komfort noszenia i własne preferencje. Znakomitym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego optyka, który wyjaśni, na co zwracać uwagę przy wyborze okularów, ale i sam pomoże dobrać je pod kątem naszej twarzy oraz stylu. Wybór jest na tyle duży, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 44 = 54