Mezoterapia skóry twarzy – kiedy warto z niej skorzystać?

Wśród wielu zabiegów medycyny estetycznej bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się mezoterapia. Zobacz, czym dokładnie jest ten zabieg i kiedy warto się na niego zapisać!

Mezoterapia – co to za zabieg?

Zabieg medycyny estetycznej określany jako mezoterapia polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych.

Jest to bardzo skuteczna metoda poprawy jej wyglądu, ponieważ efekty uzyskuje się wtedy zarówno dzięki odpowiednio dobranym substancjom, jak i samemu procesowi nakłuwania skóry, który nasila produkcję jej komórek i poprawia jej strukturę.

Dzisiaj zabieg ten jest chętnie wybierany przez klientki gabinetów medycyny estetycznej – dostępna jest również mezoterapia w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie, który specjalizuje się w nowoczesnych zabiegach estetycznych.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia jest prowadzona w trzech wariantach, które odnoszą się do sposobu podania substancji aktywnych:

  • Mezoterapia igłowa – w trakcie zabiegu wprowadza się w skórę substancje aktywne z użyciem igły za pomocą strzykawki, kaniuli,
  • Mezoterapia mikroigłowa – w trakcie zabiegu wykorzystuje się rollery z igłami, którymi masuje się skórę z nałożonymi kosmetykami, by poprawić ich wchłanianie,
  • Mezoterapia bezigłowa – wykorzystywane są wtedy urządzenia poprawiające wchłanianie substancji aktywnych przez zwiększenie przepuszczalności skóry.

Kiedy można skorzystać z mezoterapii skóry twarzy?

Mezoterapia twarzy jest najczęściej prowadzonym zabiegiem tego typu, którego zadaniem jest poprawa wyglądu twarzy i nadanie jej atrakcyjnego, młodszego wyglądu.

Zabieg ten może pomóc w przypadku różnych typów skóry – suchej, mieszanej, normalnej, tłustej, trądzikowej, a nawet delikatnej. Nadaje się do prowadzenia zarówno na skórze młodszej, jak i dojrzałej, dlatego nie ma on ograniczeń wiekowych.

Do wskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej zaliczane są w szczególności:

  • zauważane na skórze oznaki starzenia, na przykład jak zmarszczki starcze, bruzdy, zwiotczenia skóry, opadanie owalu twarzy, cienka i sucha skóra
  • skóra problematyczna, trudna w pielęgnacji, na przykład nadmiernie łojotokowa, sucha
  • przebarwienia na skórze różnego pochodzenia, na przykład posłoneczne, hormonalne
  • blizny na skórze, w tym blizny potrądzikowe
  • skóra ziemista, szara, bez energii

Ponadto zabiegi mezoterapii igłowej mogą być również prowadzone w celach profilaktycznych, na przykład po to, aby wydłużyć młodość skóry, czyli dla efektu anti-aging.

Wobec tego zabieg mezoterapii na twarz ma bardzo szerokie zastosowanie i może pomóc w wielu sytuacjach, gdy celem jest poprawa wyglądu twarzy.

Jak odbywa się mezoterapia skóry twarzy?

Zabieg ten prowadzony jest w gabinetach, klinikach medycyny estetycznej. Uprawnienia do jego wykonywania posiada lekarz medycyny estetycznej, który ma odpowiednie przygotowanie w tym zakresie.

Przed zabiegiem klient bierze udział w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Wtedy może on zbadać skórę i wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Dobiera się także odpowiedni typ preparatu do wykonania mezoterapii, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.

Przed samym zabiegiem skóra jest oczyszczana, a także dezynfekowana, a następnie wprowadza się w nią substancje aktywne z użyciem strzykawek albo kaniuli. Zastrzyki wykonuje się w kolejnych miejscach, których dotyczy problem.

Po zabiegu na skórze można zauważyć zaczerwienienie i opuchliznę. Mogą również pojawić się zmiany jak siniaki czy krwiaki, lecz w ciągu paru następnych dni zanikają.

Najczęściej rekomenduje się wykonanie serii zabiegów mezoterapii, by osiągnąć najlepsze rezultaty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 + = 87