Mezoterapia skóry twarzy – kiedy warto z niej skorzystać?
Wśród wielu zabiegów medycyny estetycznej bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się mezoterapia. Zobacz, czym dokładnie jest ten zabieg i kiedy warto się na niego zapisać!
Mezoterapia – co to za zabieg?
Zabieg medycyny estetycznej określany jako mezoterapia polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych.
Jest to bardzo skuteczna metoda poprawy jej wyglądu, ponieważ efekty uzyskuje się wtedy zarówno dzięki odpowiednio dobranym substancjom, jak i samemu procesowi nakłuwania skóry, który nasila produkcję jej komórek i poprawia jej strukturę.
Dzisiaj zabieg ten jest chętnie wybierany przez klientki gabinetów medycyny estetycznej – dostępna jest również mezoterapia w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie, który specjalizuje się w nowoczesnych zabiegach estetycznych.
Rodzaje mezoterapii
Mezoterapia jest prowadzona w trzech wariantach, które odnoszą się do sposobu podania substancji aktywnych:
- Mezoterapia igłowa – w trakcie zabiegu wprowadza się w skórę substancje aktywne z użyciem igły za pomocą strzykawki, kaniuli,
- Mezoterapia mikroigłowa – w trakcie zabiegu wykorzystuje się rollery z igłami, którymi masuje się skórę z nałożonymi kosmetykami, by poprawić ich wchłanianie,
- Mezoterapia bezigłowa – wykorzystywane są wtedy urządzenia poprawiające wchłanianie substancji aktywnych przez zwiększenie przepuszczalności skóry.
Kiedy można skorzystać z mezoterapii skóry twarzy?
Mezoterapia twarzy jest najczęściej prowadzonym zabiegiem tego typu, którego zadaniem jest poprawa wyglądu twarzy i nadanie jej atrakcyjnego, młodszego wyglądu.
Zabieg ten może pomóc w przypadku różnych typów skóry – suchej, mieszanej, normalnej, tłustej, trądzikowej, a nawet delikatnej. Nadaje się do prowadzenia zarówno na skórze młodszej, jak i dojrzałej, dlatego nie ma on ograniczeń wiekowych.
Do wskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej zaliczane są w szczególności:
- zauważane na skórze oznaki starzenia, na przykład jak zmarszczki starcze, bruzdy, zwiotczenia skóry, opadanie owalu twarzy, cienka i sucha skóra
- skóra problematyczna, trudna w pielęgnacji, na przykład nadmiernie łojotokowa, sucha
- przebarwienia na skórze różnego pochodzenia, na przykład posłoneczne, hormonalne
- blizny na skórze, w tym blizny potrądzikowe
- skóra ziemista, szara, bez energii
Ponadto zabiegi mezoterapii igłowej mogą być również prowadzone w celach profilaktycznych, na przykład po to, aby wydłużyć młodość skóry, czyli dla efektu anti-aging.
Wobec tego zabieg mezoterapii na twarz ma bardzo szerokie zastosowanie i może pomóc w wielu sytuacjach, gdy celem jest poprawa wyglądu twarzy.
Jak odbywa się mezoterapia skóry twarzy?
Zabieg ten prowadzony jest w gabinetach, klinikach medycyny estetycznej. Uprawnienia do jego wykonywania posiada lekarz medycyny estetycznej, który ma odpowiednie przygotowanie w tym zakresie.
Przed zabiegiem klient bierze udział w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Wtedy może on zbadać skórę i wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Dobiera się także odpowiedni typ preparatu do wykonania mezoterapii, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.
Przed samym zabiegiem skóra jest oczyszczana, a także dezynfekowana, a następnie wprowadza się w nią substancje aktywne z użyciem strzykawek albo kaniuli. Zastrzyki wykonuje się w kolejnych miejscach, których dotyczy problem.
Po zabiegu na skórze można zauważyć zaczerwienienie i opuchliznę. Mogą również pojawić się zmiany jak siniaki czy krwiaki, lecz w ciągu paru następnych dni zanikają.
Najczęściej rekomenduje się wykonanie serii zabiegów mezoterapii, by osiągnąć najlepsze rezultaty.