Telewizja przemysłowa – co wchodzi w skład systemu CCTV?

Za pomocą telewizji przemysłowej, która określana jest także jako CCTV, można zadbać o bezpieczeństwo ludzi i mienia. Co składa się na taki system?

Stały monitoring CCTV pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych oraz prywatnych. Dzięki niemu można zapobiegać przestępstwom jak włamania, kradzieże, akty wandalizmu czy pobicia, a także łatwiej rozpoznawać ich sprawców. Nowoczesna telewizja przemysłowa zapewnia bardzo wysoką jakość obrazów i dodatkowo może także transmitować dźwięk.

Co dokładnie kryje się pod terminem telewizji CCTV? Co wchodzi w jej skład? Jak można ją założyć?

Czym jest telewizja przemysłowa?

Telewizja przemysłowa, czyli CCTV z ang. closed circuit television jest rodzajem systemu bezpieczeństwa, który służy do śledzenia z wykorzystaniem kamer przemysłowych.

Dzisiaj montowanie systemów jak telewizja CCTV jest już powszechne. Służą one między innymi do monitowania przestrzeni publicznych jak drogi, place, parki, a także firm, urzędów, instytucji publicznych. CCTV może być także zamontowana na posesji prywatnej.

Odpowiednio zaprojektowany system CCTV pozwala na skuteczne monitorowanie przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych, a także może on współpracować z innymi systemami, między innymi alarmowym czy dostępowym.

Co wchodzi w skład systemu CCTV?

Aby można było prowadzić monitoring CCTV, konieczne jest przygotowanie systemu uwzględniającego odpowiednie elementy współpracujące ze sobą.

Nowoczesna telewizja przemysłowa, która wykorzystuje urządzenia cyfrowe, składa się z elementów jak:

  • kamera – obrotowa albo stałopozycyjna
  • rejestrator wideo zapisujący obraz
  • dyski to zapisywania danych
  • systemy zasilające
  • elementy sterujące – zależnie od systemu

Dzisiaj najczęściej systemy CCTV budowane są z wykorzystaniem nowoczesnych kamer IP, które powalają na uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości. Przekłada się to również na większą efektywność monitoringu, ponieważ w razie potrzeby można powiększyć obraz, na przykład w celu odczytania numeru rejestracyjnego pojazdu czy rysów twarzy.

Warto także wskazać, że współczesna telewizja przemysłowa pozwala na łatwy dostęp do obrazu za pośrednictwem sieci internetowych. Przykładowo domowa telewizja CCVT może pozwalać na oglądanie podglądu na smartfonie lub komputerze.

Z wybranymi wariantami urządzeń do monitoringu przemysłowego można zapoznać się bliżej w sklepie internetowym EC System na stronie: https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv-1308.

Jak wykonać system telewizji przemysłowej?

W sprzedaży można znaleźć wszystkie elementy, akie składają się na system CCVT, lecz osoby bez żadnego doświadczenia w dziedzinie realizacji takich systemów powinny zdecydować się na pomoc firm w branży monitoringowej.

Dzięki pomocy fachowców można uzyskać najlepszy efekt. Wykonują oni początkowy ogląd miejsca, które ma być monitorowane, a następnie na tej podstawie dobiorą najlepsze elementy wchodzące w skład systemu monitoringowego. Następnie wykonają fachowy montaż monitoringu i jego konfigurację. Mogą też prowadzić systematyczny serwis i naprawy, by monitoring CCTV działał sprawnie i zapewniał maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 19