Obsługa informatyczna – co obejmuje i jakie ma zalety?

Dzięki obsłudze informatycznej firma może zyskać wiele korzyści. Na czym dokładnie polega taka oferta i kiedy warto ją wybrać?

Obecnie wiele firm decyduje się na usługi outsourcingowe. Wśród nich znajduje się również obsługa informatyczna, która oferowana przez zewnętrzną firmę może obejmować szeroką gamę czynności. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące obsługi informatycznej biznesu!

Czym jest obsługa informatyczna?

Pod pojęciem jak obsługa informatyczna znajduje się rodzaj usługi outsourcingowej w branży IT.

Obsługa ta pozwala firmom, które z niej korzystają, na otrzymanie wsparcia ekspertów w dziedzinie informatyki. Wsparcie to może być oferowane na różne sposoby, najczęściej jako obsługa przez internet, telefon, ale również jako obsługa stacjonarna.

Gdy potrzebna jest obsługa IT Warszawa jest tylko jednym z miast, w którym można z niej skorzystać. Również jest ona oferowana w innych miastach. Co ważne, dostępna jest ona także przez internet, co powoduje, że mogą korzystać z niej firmy działające w całym kraju.

Obsługa informatyczna – zakres usług

Obsługa IT obejmuje różne czynności, dlatego też warto przyjrzeć im się bliżej. Co mogą zaoferować firmy prowadzące obsługę informatyczną dla biznesu?

Do głównych usług związanych z outsourcingiem zaliczane są przede wszystkim:

 • Helpdesk IT – tego typu usługa polega na pomocy w przypadku pojawienia się problemów, na przykład jak niesprawny sprzęt komputerowy, oprogramowanie komputerowe. Obsługa informatyczna jest w tym przypadku prowadzona gównie zdalnie, co powoduje, że dostępna jest ona w każdym miejscu.
 • Obsługa IT na miejscu – obsługa IT prowadzona jest w tym przypadku bezpośrednio w firmie. Pracownicy przyjeżdżają wtedy na miejsce i wykonują niezbędne prace.
 • Audyt IT – to usługa polegająca na skontrolowaniu obszaru IT w firmie przez ekspertów w tej dziedzinie. Celem prowadzenia audytów IT jest przede wszystkim zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz stabilności działania firmy.
 • Administracja sieci – obsługa IT w tym zakresie obejmuje monitorowanie sieci oraz danych, a także przeglądy serwerów, instalacje i migracje.
 • Dbanie o bezpieczeństwo IT – firma outsourcingowa może w tym przypadku zapewnić wsparcie przy dbaniu o bezpieczeństwo danych, backupach, tworzeniu systemów bezpieczeństwa.
 • Dokumentacja IT – usługi polegające na przygotowywaniu dokumentów dla działu IT, aktualizacji dokumentów.
 • Procedury IT – w tym ramach firma zewnętrzna opracowuje dla klienta odpowiednie procedury w dziedzinie IT, aby były one dopracowane i prawidłowe.
 • Doradztwo IT – obsługa informatyczna obejmuje wtedy udzielanie porad dotyczących bezpieczeństwa informatycznego firmy, doboru sprzętu, sprawności funkcjonowania obszaru IT.
 • Szkolenia IT – pracownicy firmy outsourcingowej przeprowadzają szkolenia dotyczące obszaru IT.

Taki zakres czynności włącza także obsługa informatyczna w firmie Dreamiteam, która zatrudnia ekspertów w dziedzinie IT.

Jakie zalety daje obsługa informatyczna?

Skorzystanie z oferty jak obsługa IT pozwala firmom na uzyskanie wielu przyszłościowych korzyści. Jakie z nich zasługują na szczególną uwagę?

Wybierając obsługę informatyczną, można zyskać większe bezpieczeństwo związane z prowadzeniem działalności, ponieważ do dyspozycji są zawsze fachowcy gotowi do pomocy. Wystarczy skontaktować się z firmą prowadzącą obsługę IT, która natychmiast udzieli wsparcia przez internet, telefon lub na miejscu.

Obsługa informatyczna pozwala również firmie na efektywny rozwój, między innymi w zakresie wdrażania nowych rozwiązań informatycznych jak systemy IT, sieci, nowe urządzenia informatyczne. Dzięki temu może ona przegonić konkurencję w swojej branży jeszcze efektywniej i osiągać wyższe zyski.

Wybór obsługi IT to również niższe ryzyko, ponieważ firma może wtedy zredukować niebezpieczeństwo problemów z przejęciem danych lub ich utratą, uszkodzeniem infrastruktury, co może wpływać negatywnie na jej stabilność działania oraz dodatkowo na wizerunek.

Profesjonalna obsługa informatyczna Warszawa – więcej informacji dotyczących usług IT dla firm można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Bartosz pisze:

  Nie wiem jak ogarnąć temat od strony opodatkowania biznesu. Chciałbym zacząć sprzedawać na rynek niemiecki. Klienci docierali by docelowo poprzez sklep internetowy. Produkcja w Polsce. Muszę mieć Niemiecki adres na sklepie internetowym (ze względów marketingowych) i tutaj wchodzi biuro wirtualne. Mając obecnie taki sam profil działalności w Polsce czy mogę wystawiać Polskie paragony do Niemieckiej sprzedaży? a może trzeba mieć oddzielną działalność i oddzielną kasę fiskalną? Jak myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6