Wakacje w mieście – sale zabaw dla dzieci zapraszają!

Gdy wakacyjny wyjazd za miasto nie jest możliwy, warto poszukać rozrywek na miejscu. Najmłodszych zapraszają sale zabaw!

Wypełniona ciekawymi pomysłami na spędzenie wolnego czasu sala zabaw dla dzieci to doskonały pomysł również na wakacje. Gdy pogoda nie dopisuje, wizyta w takim miejscu może być świetnym sposobem na aktywność i rozrywkę dla każdego malucha.

Jakie atrakcje czekają w salach zabaw?

Dzisiaj sala zabaw dla dzieci to już nie tylko basen z piłeczkami czy zjeżdżalnie. Do dyspozycji najmłodszych są także inne atrakcje, które gwarantują niesamowitą frajdę i jednocześnie mogą być świetnym sposobem na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy.

W salach zabaw dla dzieci można znaleźć dzisiaj rozrywki jak małpie gaje, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, tory przeszkód, labirynty, dlatego każde dziecko może wybrać dla siebie najlepszy sposób na aktywną rozrywkę samem lub z innymi dziećmi.

Dodatkowo sale zabaw mogą też oferować strefy przeznaczone do edukacji, gdzie dzieci mogą poznawać nowe rzeczy w bardzo przystępny i interesujący dla nich sposób. Mogą one między innymi pomagać w zrozumieniu fizyki, prezentować świat zwierząt.

Wciągające rozrywki ma również dla odwiedzających sala zabaw dla dzieci w Warszawie Airo Fun. To miejsce, które zostało skonstruowane na bazie kosmicznego motywu, dlatego dzieci mogą poczuć się w nim jak w statku kosmicznym lub na obcej planecie. Na miejscu czeka tam mnóstwo atrakcji, w tym mini tor gokartowy dla dzieci, interaktywna strefa, gdzie znajdują się mapa hipsometryczna w 3D pokazująca kształty terenu, monitory dotykowe i panele do zabawy. Airo Fun organizuje też warsztaty edukacyjne dla dzieci i urodzinki dziecięce. Z atrakcjami można zapoznać się na https://airo.fun/.

Dlaczego warto skorzystać z sali zabaw?

Sale zabaw dla dzieci są wspaniałym pomysłem dla malucha – także wtedy, gdy nie przepada on za ruchem.

Mnóstwo atrakcji czekających w salach zabaw zachęca do aktywnego spędzania czasu i wypróbowania wszystkich zjeżdżalni, basenów czy ścianek do wspinaczki. Na miejscu maluch może również bawić się z innymi dziećmi i nawiązywać nowe znajomości, co także pozytywnie wspiera jego rozwój.

Nie można zapominać także o korzyściach dla rodziców, którzy w trakcie pobytu dziecka w sali zabaw mogą poświęcić czas na załatwienie własnych spraw, na przykład na zrobienie zakupów.

Sala zabaw – od jakiego wieku jest dostępna?

Sale zabaw mają własne regulaminy, w których można znaleźć informacje na temat tego, od jakiego wieku można się w nich bawić. Zwykle granicznym wiekiem są 3-4 lata, przy czym starsze dzieci mogą bawić się już bez opieki dorosłych, natomiast te młodsze będą jej wymagały.

Nie znaczy to jednak wcale, że sala zabawa dla dzieci zarezerwowana jest tylko dla dzieci w tym wieku. Wiele miejsc, między innymi warszawska sala Airo Fun, zapraszają również młodsze dzieciaki, dla których przygotowana jest specjalna strefa z dopasowanymi do ich wieku atrakcjami.

Wobec tego wizyta sali zabaw może być również doskonałym pomysłem dla rodziców z młodszymi i starszymi dziećmi, którzy pragną zapewnić swoim pociechom świetną rozrywkę.

Jakie są ceny w salach zabaw?

Rozrywka w salach zabaw dla dzieci wcale nie jest bardzo droga. Jakie są ceny wizyty w takim miejscu?

Zwykle sala zabaw dla dzieci w Warszawie oferuje wstęp w cenie od około 20-25 złotych za jedną godzinę. Gdy wykupi się wstęp na 2 godziny, wtedy ceny to na ogół 30-45 złotych. Można także kupić wstęp na cały dzień z nielimitowaną liczbą godzin, karnety upoważniające do wielokrotnych wstępów.

Rodzice mogą też skorzystać z dodatkowych zniżek, na przykład na Kartę Dużej Rodziny czy w przypadku, gdy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności.

Cenniki można łatwo sprawdzić w internecie, a wiele sali dodatkowo oferuje możliwość zakupienia biletów online, dlatego na miejscu nie trzeba już stać w kolejce do kasy.

Sala zabaw dla dzieci może być więc świetnym sposobem na spędzenie czasu w mieście w trakcie wakacji. Gdy pogoda nie sprzyja spacerom po parku czy jeżdżeniu na rowerze, wizyta w sali oferującej mnóstwo ciekawych atrakcji na pewno przypadnie do gustu każdemu maluchowi!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. ANITA pisze:

    My ostatnio na Maderze byliśmy. jeśli ktoś się zastanawia czy można jechać z malutkim dzieckiem na wakacje to odpowiedź jest jedna. MOZNA! nam wszyscy mówili że jak pojawi się dziecko to skończą się wyjazdy. A teraz się dziwią jak my sobie dajemy radę. A no… normalnie. Ja osobiście uważam że jest nawet lepiej. Musimy częściej robić przystanki ale dzięki temu możemy na spokojnie obejrzeć miejsce w którym jesteśmy A nie gonić jak opętani żeby zobaczyć jak najwięcej. Nasza Jagoda na Maderze miała 8 miesięcy i swietnie sobie dała radę. Wynajelismy auto na 2 tyg i pojechaliśmy całą wyspę ze 3 razy, na spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

89 − 81 =