Jak wybrać biuro nieruchomości? Poradnik dla Krakowian

Niejedno biuro nieruchomości w Krakowie znajdą osoby, które szukają profesjonalnego i kompetentnego doradztwa w zakresie wynajmu, sprzedaży i kupna. W stolicy Małopolski znajduje się wiele wyspecjalizowanych w tym podmiotów. Czym kierować się podczas wyboru i jakie kryteria przyjąć?

Dobre biuro nieruchomości, czyli jakie?

Biuro nieruchomości – w Krakowie takie usługi świadczy np. ap7 – powinno dobrze znać lokalny rynek i bieżącą ofertę mieszkaniową. Tylko pracujący na miejscu specjaliści wiedzą, jak zmieniały się ceny, standard mieszkań i przepisy. Dodatkowo znajomość lokalnego rynku i topografii miasta ułatwia wyszukanie mieszkania pod indywidualne preferencje klienta – np. z dobrym dojazdem komunikacją miejską, na osiedlu bez korków w godzinach szczytu czy z infrastrukturą przyjazną młodym mamom (z przychodnią i żłobkiem nieopodal). 

Dobre biuro nieruchomości oferuje indywidualną i spersonalizowaną ofertę, a nie korzysta z gotowego szablonu. Każdy klient ma inne potrzeby i oczekiwania wobec mieszkania na sprzedaż, kupno lub wynajem, trudno wpisać to w jakiś wzór czy schemat działania. 

Warto także korzystać z usług podmiotów, które oferują kompleksową ofertę – tzn. by nie kończyła się ona na podpisaniu umowy najmu czy sprzedaży mieszkania. Obecnie biura nieruchomości zatrudniają specjalistów przeróżnych dziedzin – doradców podatkowych, ubezpieczeniowych i kredytowych, księgowych, notariuszy i wielu innych. To sprawia, że pomagają oni na każdym etapie poszukiwań – począwszy od dopasowania najatrakcyjniejszego w spłatach kredytu hipotecznego, poprzez pośrednictwo w szukaniu mieszkania, na podpisaniu umowy z bankiem lub nowym najemcą kończąc. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 8