Zakupy spożywcze z dostawą do domu – nie tylko na kwarantannę

Jesteś zamknięty w domu podczas kwarantanny? A może po prostu doceniasz wygodę kupowania online? Zamów produkty spożywcze z dostawą pod swój adres!

Epidemia koronawirusa stała się jedną z przyczyn większego zainteresowania sprzedażą internetową. Obroty sklepów w sieci wystrzeliły w górę. Lepsze wyniki zanotowały także sklepy spożywcze zajmujące się dostawą zakupów bezpośrednio do klientów. Osobom chcącym odwiedzić taki sklep spożywczy Kraków również daje tę możliwość, dlatego swoje zakupy można zrobić wtedy bez potrzeby wychodzenia z domu.

Co można zakupić w internetowych sklepach spożywczych? Jak zapłacić za swoje zamówienie? Kiedy można spodziewać się dostawy?

Co oferują sklepy spożywcze online?

W stacjonarnym sklepie spożywczym można kupić praktycznie wszystko, co potrzebne na co dzień – warzywa, owoce, pieczywo, mięso, wędliny, nabiał, artykuły przemysłowe jak detergenty, środki higieniczne, a także szereg innych produktów. Internetowe sklepy spożywcze oferują swoim klientom podobny asortyment, dlatego można zamówić w nich niemalże wszystko, czego potrzeba do prowadzenia swojego gospodarstwa domowego.

W sklepie spożywczym działającym w internecie można zamówić nie tylko produkty suche, o długiej dacie ważności, ale również te, które wymagają przechowywania w warunkach chłodniczych, łatwo psujące się, które należy spożyć jak najszybciej. To między innymi warzywa i owoce, nabiał, mięsa i wędliny, które trzeba przechowywać w lodówkach. Wybrane sklepy prowadzą także sprzedaż mrożonek.

Wobec tego sklepy te oferują produkty niezbędne każdego dnia – do przygotowywania posiłków, sprzątania, dbania o siebie i bliskich.

Dla osób chcących wybrać taki sklep internetowy Kraków ma kilka polecanych adresów. Jednym z nich jest sklep Skowronek, który oferuje pełną paletę produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. Z jego asortymentem można zapoznać się bliżej na stronie internetowej: https://e-skowronek.pl.

Jak złożyć zamówienie w sklepie spożywczym w internecie?

Zakupy w internetowym sklepie spożywczym można zrobić podobnie jak w każdym innym sklepie online – na swoim komputerze lub na smartfonie czy tablecie. Wygodne działy oraz wyszukiwarka pozwalają na błyskawiczne znalezienie wszystkich artykułów, które umieszcza się w wirtualnym koszyku zakupowym.

W następnym kroku można po prostu zrealizować swoje zamówienie, czyli wybrać adres dostawy oraz sposób płatności. Za zakupy można zapłacić z góry, na przykład przelewem, kartą płatniczą albo kartą kredytową. Sklepy wykorzystują systemy szybkich płatności, więc informacja o zapłacie natychmiast do nich dociera, więc mogą przystąpić od razu do realizacji zamówienia.

Ile kosztuje dostawa zakupów spożywczych ze sklepu online?

Zakupy w sklepie spożywczym online mogą być także związane z dodatkowym kosztem – opłatą za dostawę. Jest ona zależna od cennika dostaw danego sklepu.

Bardzo często internetowy sklep spożywczy proponuje swoim klientom darmową dostawę przy złożeniu zamówienia na większą sumę, na przykład 150 złotych. W przeciwnym przypadku koszt dostawy wynosi zwykle około 15 złotych. Niektóre sklepy uzależniają również koszty dostawy od adresu klienta. Dokładne informacje można otrzymać przy składaniu zamówienia.

Kiedy można spodziewać się dostawy z internetowego sklepu spożywczego?

Sklepy mają różne terminy realizacji zamówień, dlatego najlepiej sprawdzić je przed złożeniem swojego zamówienia. Zazwyczaj na dostawę trzeba czekać około 2 dni, jednak niektóre sklepy realizują ją szybciej. Warto więc zaplanować swoje zakupy z wyprzedzeniem.

Często internetowe sklepy spożywcze w Krakowie oraz w innych sklepach proponują także wybór terminu dostawy oraz jej czasu, co znacznie ułatwia odbiór zakupów. Dostawca kontaktuje się wtedy z klientem na około kwadrans przed doręczeniem.

Jeżeli więc jesteś w kwarantannie i nie możesz zrobić zakupów samodzielnie albo po prostu nie masz czasu lub ochoty na wizytę w sklepie spożywczym, swoje zakupy możesz zrobić łatwo i szybko przez internet. Twoje ulubione produkty zostaną wtedy dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres w dogodnym terminie.