Tunel aerodynamiczny – niezwykła rozrywka w nowym stylu. Co warto wiedzieć?

Lubisz nowe wyzwania? Pomyśl o zapisaniu się na lot w tunelu aerodynamicznym! Teraz z tej rozrywki korzysta coraz więcej osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Co warto wiedzieć na temat lotów w tunelach aerodynamicznych? Oto najważniejsze informacje!

Jak wygląda tunel aerodynamiczny?

Tunelami aerodynamicznymi nazywa się rodzaje specjalnych konstrukcji, w których umieszcza się duże wentylatory. Za ich pomocą rozpędzane jest powietrze, które potrafi unieść osobę znajdującą się w środku tunelu.

Tunele mogą być przeznaczone do używania przez kilka osób jednocześnie. Obecnie są również przeszklone, co powoduje, że z zewnątrz można łatwo oglądać, co dzieje się w środku.

Tunel aerodynamiczny – czy jest bezpieczny?

Korzystanie z atrakcji jak tunel aerodynamiczny we Wrocławiu czy w innych miastach w kraju jest w pełni bezpieczne. Są one odpowiednio zabezpieczone i uczestnicy lotu stale znajdują się pod opieką instruktorów.

Wewnątrz tunelu umieszczane są siatki ochronne. Wentylatory są natomiast stale zarządzane przez operatora, który może zmieniać ich prędkość oraz wyłączyć je całkowicie, gdy pojawi się taka potrzeba. Uczestnicy są nadzorowani przez przeszkolonych instruktorów, co również zwiększa poziom bezpieczeństwa lotów.

Jak wygląda lot odbywający się w aerotunelu?

Loty w tunelach aerodynamicznych prowadzone są po odpowiednich przygotowaniach, jednak nie wymagają one uczestniczenia w długich szkoleniach i treningach.

Na początku konieczne jest wykonanie rezerwacji na lot. Teraz można zrobić to szybko i wygodnie przez internet. Można też zdecydować się na kupienie vouchera upominkowego, gdy lot ma być wręczony w prezencie.

Potem uczestnik lotu, który przyjechał na miejsce, odbiera specjalny strój składający się z kombinezonu oraz z kasku. Uczestniczy on też w krótkim instruktażu, podczas którego instruktor prezentuje najważniejsze informacje dotyczące lotu.

W kolejnym kroku uczestnicy zapisani na daną godzinę wchodzą do przedsionka znajdującego się wewnątrz tunelu. W tunelu przebywa wtedy zawsze jedna osoba pod okiem instruktora.

Całkowity czas przebywania w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty, natomiast można wykupić też dłuższe loty. 3-minutowy lot jest zwykle dzielony na dwa krótsze. W ich trakcie instruktor pokazuje uczestnikowi, jak unosić się i jak wykonywać różne ewolucje w powietrzu, a także przeprowadza je razem z nim.

Kto może korzystać z lotów w tunelu aerodynamicznym?

Atutem lotów tego typu jest ich dostępność, ponieważ nie muszą być one poprzedzane żadnymi czasochłonnymi szkoleniami czy treningami. Nie mają one również przeciwwskazań pod kątem wieku – latać mogą dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe.

Warto jednak pamiętać o tym, że z lotów w tunelach aerodynamicznych nie powinny korzystać te osoby, które niedawno przeszły urazy, mają poważne schorzenia układu oddechowego i krążeniowego. Loty nie są też zalecane dla kobiet w ciąży i nie mogą z nich korzystać osoby będące pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

Ceny związane z lotami w tunelach aerodynamicznych są znacznie niższe niż w przypadku skoków spadochronowych.

Zazwyczaj standardowy lot w miejscu jak tunel aerodynamiczny we Wrocławiu będzie wydatkiem około 280 złotych za 3 minuty. W przypadku osób poniżej 18 roku życia można skorzystać z dodatkowych rabatów. Dostępne są też pakiety lotów dla rodzin, grup znajomych, gdy również można zaoszczędzić.

Więcej informacji związanych z lotami można uzyskać już teraz na stronach internetowych tunelu aerodynamicznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 3