Pomoc zwierzakom w trakcie upałów

Pogoda ostatnimi czasy jest nie do zniesienia… Za gorąco jest nie tylko ludziom, ale przede wszystkim zwierzętom futerkowym. My możemy popijać chłodne napoje, nosić przewiewne stroje i zażywać orzeźwiających kąpieli, ale czy można pomóc psu, który źle znosi wysokie temperatury?

Skwar dokucza zwłaszcza zwierzakom starszym, chorym, sukom w ciąży oraz tym, które szczycą się gęstym futrem, np. samojedom. Jest na szczęście kilka bezpiecznych sposobów, które może wykorzystać każdy, komu zależy na komforcie własnego psiaka.

Dobrze jest dawać psu do lizania i do zabawy kostki lodu – można do nich wsadzić również owoce lub warzywa, będzie miał dodatkową frajdę. O tym, które produkty są bezpieczne, pisałam wcześniej. Dobrze jest także przecierać swojego pupila ręcznikiem zamoczonym w chłodnej wodzie – moja Babcia tak stara się ulżyć swojemu jamnikowi, a ten przyjmuje pomoc z ogromną wdzięcznością. Właściciele ogródków mogą postawić niewielki dmuchany basenik, aby psy mogły do niego chodzić wtedy, gdy tylko zapragną. Warto również unikać spacerów w godzinach największego słońca. Bezwględnie należy pilnować, aby pies miał zawsze miskę pełną świeżej wody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *