Nowoczesne leczenie kanałowe zębów – jak się odbywa?

Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie zęba przed wyrwaniem. Jak prowadzi się je nowoczesnymi metodami?

Zabieg polegający na leczeniu kanałowym, inaczej endodontycznym, jest dzisiaj najlepszym sposobem, by zapobiec ekstrakcji zęba. Gdy potrzebny jest wykonujący leczenie dentysta Kraków jest jednym z miast, gdzie taka usługa jest dostępna. Jak odbywa się leczenie kanałowe według nowoczesnych technik? Czy jest ono bolesne? Jak długo trwa?

 

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczeniem kanałowym, endodontycznym określa się postępowanie polegające na usunięciu wnętrza zęba – jego miazgi, a następnie na zastąpieniu usuniętych tkanek za pomocą innego materiału, zwykle gutaperki.

 

Prowadzenie leczenia kanałowego jest złożone, ponieważ stomatolog musi otworzyć ząb, usunąć jego zawartość wraz z włóknami nerwowymi, a także dokładnie go oczyścić, zdezynfekować oraz uzupełnić. Na koniec wykonuje się odbudowę korony zęba.

 

Gdzie dostępne jest leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne jest prowadzone na NFZ i prywatnie. Większość pacjentów, którzy dbają o uśmiech, decyduje się na drugą ofertę.

 

Fundusz nie refunduje leczenia kanałowego wszystkich zębów, a tylko tych od trójki do trójki u dorosłych osób. Nie stosuje się wtedy też zaawansowanych metod leczenia. Właśnie dlatego leczenie kanałowe warto przeprowadzić właśnie w gabinecie prywatnym, gdzie jest ono dostępne w pełnym zakresie.

 

Prywatny dentysta Kraków – w gabinetach i klinikach prywatnych można skorzystać z najszerszej gamy usług w ramach endodoncji oraz z najnowocześniejszych technik prowadzenia zabiegów!

 

Leczenie kanałowe – kiedy jest ono prowadzone?

Z leczenia kanałowego najczęściej korzysta się w poniższych przypadkach:

  • silne zniszczenie zęba przez próchnicę
  • martwica miazgi zębowej
  • ropień zęba
  • zgorzel zęba
  • wybicie lub złamanie zęba
  • leczenie protetyczne – założenie koronki, mostka

 

Jak odbywa się nowoczesne leczenie kanałowe?

Nowoczesne leczenie kanałowe cechuje się bardzo wysokim poziomem skuteczności oraz zapewnia przy tym maksymalny komfort dla pacjenta.

 

Prywatny dentysta Kraków może wykonać zabieg z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów o wysokim poziomie estetyki i trwałości, a także z użyciem narzędzi i urządzeń pozwalających na poprawę efektów zabiegu.

 

Do leczenia kanałowego w prywatnych gabinetach wykorzystuje się między innymi urządzenia jak RTG – do prześwietlania zębów, by zobaczyć ich budowę i stan, endometry, które powodują pomiar długości kanałów, mikroskopy stomatologiczne, które powodują, że leczenie może odbywać się bardzo dokładnie.

 

Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Do leczenia kanałowego wykorzystuje się nowoczesne metody znieczuleń – standardowych albo komputerowych w przypadku gabinetów prywatnych.

 

Leczenie kanałowe może być też w określonych przypadkach prowadzone w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Stosowane jest ono głównie u pacjentów z poważną dentofobią – strachem przed dentystą.

 

Jak długo trwa leczenie kanałowe zęba?

W prywatnych gabinetach stomatologicznych dentysta Kraków  https://stomatologiaswiatkowska.pl/ może również wykonać leczenie kanałowe w ciągu jednego dnia.

 

To najlepszy wybór, gdy dla pacjenta liczy się czas i chce on zakończyć procedurę podczas jednego pobytu w gabinecie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − = 83