Najlepsze pomysły na niezapomniane Halloween

Halloween zbliża się wielkimi krokami. To już ostatni moment, aby zaprosić przyjaciół i zacząć organizować niezapomniane przyjęcie w „strasznym” stylu. Już od kilku lat takie imprezy cieszą się sporą popularnością i to nie tylko wśród dzieci, ale również i osób dorosłych. Przedstawiamy najbardziej oryginalne i najciekawsze pomysły na przyjęcia Halloween dla dorosłych.

Halloween

Bez względu na wiek każdy z nas lubi poczuć czasami dreszczyk emocji. Właśnie z tego powodu ogromna ilość osób uwielbia oglądać horrory. Nikogo nie powinna również dziwić popularność strasznych przyjęć w wigilię Wszystkich Świętych. Ale skąd właściwie wzięło się Halloween w Polsce? Halloween jest obchodzone 31 października. Do naszego kraju przywędrowało z Irlandii, a korzenie tego święta znajdują się u starożytnych Celtów. Celtowie wierzyli, że właśnie w ostatnim dniu października duchy zmarłych osób przybywały na ziemię i próbowały wejść w ciała żywych. W celu odstraszenia ich palono ogniska, wkładano na siebie przerażające stroje i upiorne maski, a następnie hałasowano. Zostawiano duchom również specjalne jedzenie. W Stanach Zjednoczonych Halloween świętują przede wszystkim dzieci chodząc po okolicy prosząc o cukierki. Natomiast w Polsce – nawiązując do Dziadów – bawi się każdy, kto tylko chce. Jakie pomysły będą najlepsze na imprezę Halloween?

Klasyka – przyjęcie w stylu filmowym

Najbardziej tradycyjnym, ale jednocześnie jednym z najbardziej ulubionych pomysłów na przyjęcie Halloween jest impreza nawiązująca do znanych horrorów, takich jak Ring, Piła, Krzyk czy Koszmar z ulicy Wiązów. Jakiś czas przed imprezą warto podzielić gości według postaci, które występują w danych filmach. Jeśli tego nie zrobimy może się okazać, że kilka osób zdecyduje się na identyczną maskę czy taką samą pelerynę, a przecież głównie chodzi nam o oryginalność. Podczas imprezy można zorganizować zabawę polegającą na zgadywaniu jakimi postaciami są zaproszeni goście. Dobrym pomysłem jest również postawienie na jeden film przewodni – wtedy należy wcześniej zaproponować zaproszonym przebranie się za różne postaci z jednego obrazu – i odegrać scenki w przestrzeni rzeczywistej. Kilka osób może nagle zniknąć jako ofiary morderstw, a wszyscy pozostali czy wybrana grupa będzie w tym czasie zastanawiać się nad rozwiązywaniem zagadki. Zabawy tego rodzaju zachwycą każdego, kto lubi aktywne zabawy i chce poczuć dreszczyk emocji.

Dia de los Muertos – Halloween po meksykańsku

Święto Zmarłych w Meksyku jest pełne kolorów, niezwykłych masek i nie zawiera w sobie nic strasznego. To doskonały motyw na przyjęcia, które mają polegać na radosnym świętowaniu. Impreza w stylu meksykańskim obfituje w piękne i zabawne dekoracje oraz mnóstwo kolorów. Nie ma dyni, nietoperzy i potworów, za to są szkielety i czaszki ozdobione pięknymi jaskrawymi kwiatami. Podczas takiego Halloween nie powinno zabraknąć akcesoriów z motywem przewodnim, a także znanego z Meksyku jedzenia, takiego jak burito, taco, nachosów, tequili, ale i cukrowych czaszek oraz mnóstwa czekolady. Jak przebrać się na takie przyjęcie? Można postawić na tradycyjne stroje i białe maski z namalowanymi kwiatami lub założyć ponczo i wielkie sombrero w żywych kolorach, a nawet zdecydować się na typowo meksykański sztuczny wąs.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 28 = 38