Jak urządzić rodzinne ognisko?

Ognisko w gronie rodziny może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jak je urządzić? Oto porady!

Rodzinne ognisko można zorganizować w wyznaczonych do tego miejscach, na przykład w wybranych parkach, lasach czy na terenie obiektów noclegowych. Gdy planowane jest ognisko Kraków ma również ciekawe propozycje dla rodzin, które chciałyby je urządzić, ale nie planują dalekich wyjazdów.

Kiedy warto urządzić rodzinne ognisko?

Najczęściej ognisko jest urządzane w okresie letnim, gdy sprzyja pogoda, dlatego można spędzić udany czas na świeżym powietrzu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by urządzić je też w trakcie innych pór roku, na przykład jesienią lub nawet zimą, gdy sceneria również zachwyca swoim wyglądem.

Warto też wskazać, że rodzinne ognisko może być świetną okazją do celebrowania urodzin jednego z członków rodziny lub innych ważnych okazji.

Organizacja ogniska – krok po kroku

Organizowanie ogniska rodzinnego może być zabawą i niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Oto najważniejsze kroki, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu rodzinnego ogniska:

1. Wybierz miejsce

Należy znaleźć miejsce bezpieczne na ognisko. Warto pamiętać, że mogą obowiązywać określone ograniczenia przeciwpożarowe. Gdy chodzi o ognisko Kraków ma specjalne miejsca, gdzie można je urządzić, na przykład na terenie centrów rozrywki czy obiektów noclegowych.

2. Zbierz drewno opałowe i zapasy

Do urządzenia ogniska potrzeba drewna opałowego, zapałek lub zapalniczki oraz czegoś do rozpalenia ognia, na przykład podpałki lub gazety. Warto zabrać ze sobą krzesła lub koce do siedzenia oraz przekąski i napoje. Jeżeli ognisko będzie organizowane na terenie centrum rozrywki, obiektu noclegowego, wtedy to one mogą zapewnić niezbędne zaplecze.

3. Przygotuj palenisko

Jeśli nie masz paleniska, należy je przygotować, kopiąc płytki dół i otaczając go kamieniami lub cegłami. Trzeba upewnić się, że obszar wokół paleniska jest wolny od materiałów łatwopalnych, na przykład suchej trawy.

4. Rozpal ogień

Należy ułożyć drewno opałowe w kształcie stożka z podpałką lub gazetą pośrodku. Następnie należy zapalić podpałkę lub gazetę i w razie potrzeby ostrożnie dodaj więcej drewna opałowego.

5. Ciesz się z ogniska

Gdy ognisko płonie, można wtedy smażyć przy nim kiełbaski lub chleb. Jest to również dobra okazja do śpiewania i opowiadania różnych historii.

6. Zgaś ogień

Po zakończeniu wydarzenia należy upewnić się, że ogień jest całkowicie ugaszony. W tym celu należy zalać ogień wodą i wymierzać popiół, aż ostygnie. Warto też przykry

palenisko ziemią lub piaskiem, aby zapobiec ponownemu zapaleniu się pozostałego żaru.

Należy pamiętać o tym, aby podczas ogniska zawsze stawiać na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Nigdy nie można zostawia

ognia bez nadzoru i w razie potrzeby warto mieć pod ręką wodę lub gaśnicę.

Gdzie urządzić ognisko?

Gdy planuje się rodzinne ognisko, wybranie dobrego miejsca do jego organizacji jest bardzo ważne.

Doskonałym sposobem na urządzenie ciekawego rodzinnego wydarzenia będzie urządzenie ogniska na terenie centrum rozrywki albo innego obiektu, który jest do tego przygotowany. Nie trzeba wtedy zbierać drewna i innych produktów, ponieważ wszystko dostępne jest na miejscu. Gdy planowane jest ognisko Kraków również ma takie właśnie miejsca, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy urządzaniu takiego spotkania w gronie bliskich.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2