Jak spędzić weekend w mieście wraz z psiakiem?

Nie ukrywam, że najbardziej lubię spacerować ze swoim psem po lesie, ponieważ uwielbiam śpiew ptaków i obserwowanie przyrody. Nie zawsze jednak mam czas i ochotę, aby pakować zwierzaka do samochodu i jechać z nim przez pół miasta, żeby odwiedzić ulubione miejsce. Na szczęście, w okolicy jest mnóstwo innych atrakcji, które możemy odwiedzić!

W Krakowie, gdzie mieszkamy, jest kilka miejskich parków, a każdy z nich charakteryzuje się czymś innym – kilka z nich zlokalizowanych jest nad Wisłą lub innymi zbiornikami wodnymi (np. Zalew Nowohucki), a to znowu w sąsiedztwie słynnych kopców, albo w samym centrum miasta, ale za to ozdobiony nietypową architekturą. Dla psa główną atrakcję stanowią nowe, nieznane zapachy, ja za to lubię odnajdywać nieznane dotychczas kawiarnie, budki z lodami i niewielkie sklepiki, w których można znaleźć wiele ciekawych rzeczy (do większości można wchodzić wraz ze zwierzakiem, który witany jest z ogromną radością). Pilnuję tylko, żeby mój podopieczny zachowywał się przyzwoicie, a wszystkie nieczystości natychmiast zbieram.

Niedaleko swojego mieszkania znalazłam park połączony z placem zabaw dla psów. Znajdują się tam ławeczki, równie, tunele i inne przyrządy, na których może „wyżyć się“ każdy aktywny zwierzak. Takie miejsca często zlokalizowane są blisko psich szkół, więc zawsze można zadzwonić i zapytać, czy jest możliwość odwiedzenia wraz ze swoim pupilem.

Poza tym, jestem aktywna na różnych forach i grupach zrzeszających miłośników czworonogów. Niemal co weekend organizowane są spotkania, wspólne spacery, podczas których psy mogą się pobawić, a ich właściciele porozmawiać na frapujące ich tematy i dowiedzieć się nieco na temat hodowli. Świetne jest też to, że można zapoznać się osobiście z lekarzami weterynarii, behawiorystami i specjalistami od żywienia – oczywiście, nie zamęczam takich osób problemami mojego zwierzaka, ale zawsze mogę „na szybko“ dowiedzieć się nieco na temat pielęgnacji i hodowli.

Nie wszystkie psy kochają miejski zgiełk, ale są takie, które potrafią godzinami przyglądać się przechodzącym ludziom. Lato sprzyja relaksowi w kawiarnianych ogródkach, więc można to wykorzystać do obopólnej przyjemności! Warto jednak wcześniej zapytać obsługi, czy futrzasty klient nie będzie stanowił problemu. W miejscach przyjaznych zwierzakom zawsze można liczyć na miskę świeżej, zimnej wody!

A jakie są Wasze ulubione sposoby na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *