Jak bezpiecznie pozbyć się kłopotliwych odpadów?

Elektrośmieci, odpady po remoncie czy przeterminowane leki. Wiele odpadków może powodować problemy z ich prawidłową utylizacją.

Niewłaściwe obchodzenie się z odpadkami nie tylko może narazić ich właściciela na sporą karę, ale również stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Obowiązujące przepisy wskazują, jak należy pozbywać się konkretnych typów odpadków. Można zrobić to samodzielnie, ale również zlecić taką usługę. Gdy potrzebna jest dobra firma utylizacyjna Kraków może zaoferować swoim mieszkańcom dostęp do sprawdzonych firm zajmujących się odbiorem i utylizacją odpadków, także tych uznawanych za niebezpieczne.

Jak prawidłowo usuwać odpady?

Osoby posiadające opłacone rachunki za odbiór śmieci mogą umieszczać je w dedykowanych kubłach i workach. Śmieci dzielone są wtedy na te zmieszane oraz segregowane – plastiki, metale, papiery oraz szkło.

Jednak poza tymi głównymi odpadami w gospodarstwach domowych, firmach produkuje się także inne rodzaje śmieci, które są bardziej kłopotliwe, na przykład mogą być to:

 • gruz po budowie, remoncie albo wyburzeniu
 • azbest
 • elektrośmieci – sprzęt elektryczny i elektroniczny
 • przeterminowane leki
 • odpadki poprodukcyjne
 • oleje, smary i inne substancje eksploatacyjne
 • meble i inne gabaryty

Oczywiście, jest to tylko przykładowa lista, ponieważ trudna utylizacja dotyczy także wielu innych śmieci.

Zatem właściciel odpadków musi pamiętać o tym, aby odpowiednio je utylizować. Wiele z nich można przekazać do PSZOK-ów, czyli do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Problemem jest głównie dostarczenie odpadków do punktu. Wtedy z pomocą może przyjść firma utylizacyjna Kraków jest miastem, które również posiada takie właśnie firmy.

Kiedy skorzystać z pomocy firmy utylizacyjnej?

Firmy utylizacyjne zajmują się prowadzeniem usług polegających na utylizacji różnych odpadków. Wiele z nich odbiera je również bezpośrednio od klientów, dlatego nie trzeba wtedy dowozić ich samodzielnie. To duże udogodnienie, zwłaszcza wtedy, gdy odpadków jest dużo, nie dysponuje się odpowiednim sprzętem do jego odwiezienia do punktu.

Firmy mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę obejmującą wszystkie czynności związane z zagospodarowaniem odpadków na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Fachowa firma utylizacyjna Kraków geomar.net.pl – wybierając dobrą firmę, warto sprawdzić zakres jej usług, aby mogła ona wówczas wykonać zleconą obsługę całościowo, szybko, sprawie, a ponadto w atrakcyjnych cenach.

Firmy utylizacyjnej – zakres usług:

 • odbiór odpadków, na przykład jak odpady pobudowlane, poremontowe, odpady poprodukcyjne, odpady przemysłowe, odczynniki chemiczne, przeterminowane leki, płyny eksploatacyjne, odzież i wiele innych
 • odbiór i recykling elektroodpadów
 • transport odpadków na życzenie klienta
 • usługa odbioru i niszczenia dokumentów, danych na nośnikach elektronicznych

Aby mieć pewność, że wybrana firma utylizacyjna w Krakowie może zagwarantować obsługę na wysokim poziomie, warto także zapoznać się z opiniami na jej temat. Można znaleźć je w internecie.

Ile kosztuje korzystnie z usług firm utylizacyjnych?

Cenniki firm prowadzących prace w ramach utylizacji zależne są od wielu czynników. Niekiedy na ich stronach internetowych można znaleźć cenniki, ale na ogół usługi wyceniane są indywidualnie. Warto skontaktować się z firmą telefonicznie albo przez internet, aby uzyskać dokładne informacje o cenach.

Wybór dobrej firmy utylizacyjnej jest zatem bardzo ważny, gdy konieczne jest właściwe zagospodarowanie odpadów. Współpraca z uznanymi specjalistami w tej dziedzinie to gwarancja, że wszystkie niepotrzebne przedmioty zostaną właściwie zutylizowane.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 46 = 55