Gdzie warto zakupić meble do restauracji?

Odpowiednie umeblowanie w restauracji ma bardzo duże znaczenie, dlatego też wielu restauratorów zastanawia się, co wybrać i gdzie kupić najlepsze meble do swojego lokalu. Sprawdź, na co trzeba zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Jakie meble są potrzebne w restauracji?

Wyposażenie restauracji oznacza spore zakupy. Konieczne jest nie tylko zakupienie potrzebnych sprzętów i mebli na zaplecze kuchenne, ale również na salę, gdzie przyjmowani będą goście.

W restauracjach najczęściej wykorzystuje się tradycyjny zestaw mebli – stoły oraz krzesła, dzięki czemu zapewniają one komfortowe miejsce do spożywania posiłków. Dodatkowo na sali mogą znaleźć się także inne rodzaje umeblowania, na przykład jak regały, komody, które wpisują się w styl aranżacji.

Nie można zapominać też o tym, że meble do restauracji mogą być uzupełnione o ladę. Dzięki niej można łatwiej obsługiwać gości i wydawać posiłki, niemniej jednak nie w każdym lokalu jest ona stosowana.

Meble do restauracji – jaki styl wybrać?

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, gdy wybiera się meble do restauracji, jest ich styl. Do dyspozycji są meble w wielu ciekawych wariantach, między innymi klasyczne, nowoczesne, loft czy glamour, dlatego też należy dopasować je do pomysłu na wystrój wnętrza.

Projekt wnętrza restauracji można przygotować we własnym zakresie, ale również można zdecydować się na zatrudnienie projektanta wnętrz, który pomoże w dobraniu najlepszego umeblowania.

Bardzo często styl aranżacji wnętrza jest też łączony ze specjalnością restauracji, co pozwala na uzyskanie spójnego efektu.

Gotowe czy na wymiar – jakie meble restauracyjne kupić?

Meble do restauracji można obecnie kupić w dwóch głównych wariantach – jako gotowe lub na wymiar. Na co się zdecydować?

Gotowe meble do restauracji są kupowane najczęściej. W tym wariancie zamawia się przede wszystkim stoły oraz krzesła. Dodatkowo mogą być to inne meble używane w aranżacji wnętrza. Warto wtedy zdecydować się na wysokiej jakości sprzęty, które cechują się solidnym wykonaniem, aby mogły one posłużyć na długi czas.

Projektowane i produkowane na zamówienie meble do restauracji to przede wszystkim lady. Gdy zatem w lokalu ma zagościć tego typu wyposażenie, warto pomyśleć o zamówieniu go w zakładzie specjalizującym się w produkcji tego typu umeblowania. Ponadto można także zamówić w nich innego rodzaju meble na wymiar, na przykład zabudowę boksów.

Gdzie kupić meble przeznaczone do restauracji?

Sprzedażą mebli restauracyjnych zajmuje się obecnie wiele firm, które mogą zaoferować klientom dostęp do gotowych mebli i do tych wykonanych na zamówienie.

Warto przede wszystkim nie podejmować pochopnej decyzji. Lepiej zapoznać się bliżej z propozycjami w różnych sklepach oraz zobaczyć oferty wielu producentów, by dzięki temu wyselekcjonować odpowiednie umeblowane.

Gdy poszukuje się wykonawcy mebli na zamówienie, najlepiej sprawdzić opinie oraz realizacje firmy, na przykład online. Dzięki temu można dopasować je do własnych potrzeb oraz ocenić, czy firma jest godna zaufania.

Ile kosztują meble do restauracji?

To często pojawiające się pytanie, zwłaszcza wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w branży gastronomicznej.

Koszty umeblowania będą zależały głównie od rodzaju wybranych mebli i ich liczby. Za krzesło należy zapłacić najczęściej około 200 złotych, dlatego restauracja na 30 osób będzie wymagała zapłacenia za nie około 6 000 złotych. Solidny stół do restauracji jest wydatkiem około 1000 złotych.

Najwięcej należy zapłacić za meble do restauracji wykonane na wymiar. Wówczas koszty mogą wynieść od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w przypadku dużej i skomplikowanej zabudowy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4