Gdzie kupować części samochodowe jeszcze taniej?

Części do samochodów mogą być sporym wydatkiem. Właśnie dlatego wielu kierowców szuka sposobów, by kupić je taniej. Jak nie przepłacać?

Właściciele samochodów muszą być przygotowani na spory wydatek, gdy konieczne jest dokonanie wymiany części w swoim pojeździe. Nawet zwykły filtr czy klocki hamulcowe mogą być dużym kosztem, nie mówiąc już o droższych komponentach silnika, skrzyni biegów czy częściach jak przeguby napędowe: https://www.przeguby.pl/kategoria/27/przeguby-napedowe/.

Są jednak sposoby, aby kupować części samochodowe jeszcze taniej. Jak znaleźć je w najniższych cenach? Sprawdź nasze porady!

Części samochodowe, jakie można zamówić przez internet - sprzęgło

Sklepy internetowe z częściami samochodowymi

W internecie można kupić obecnie niemalże wszystko – także części samochodowe. Dla wielu kierowców to najwygodniejsza, ale też najtańsza opcja, ponieważ za potrzebne wyposażenie można zapłacić mniej niż w sklepach stacjonarnych. Można też łatwo porównać ceny w wielu sklepach, by wyselekcjonować ten, gdzie są one najniższe.

W sklepach internetowych z częściami samochodowymi można kupić dzisiaj praktycznie wszystko. To zarówno części do nowszych, jak i starszych, a nawet zabytkowych aut, części oryginalne oraz wysokiej jakości zamienniki, a także części nowe czy regenerowane. 

Wyszukanie właściwego produktu nie jest skomplikowane – wystarczy tylko mieć pod ręką jego oznaczenie lub wyszukać część za pomocą specjalnej wyszukiwarki, w której podaje się swój model, wariant i rocznik auta. Przykładowo, gdy chce się kupić przeguby do samochodu, można znaleźć je na wielu stronach z częściami, np. wymienianą powyżej Przeguby.  

Zakupione komponenty są dostarczane do klientów za pośrednictwem kuriera, poczty albo do paczkomatu. Często nadawane są jeszcze tego samego albo następnego dnia, dlatego na potrzebne wyposażenie nie trzeba długo czekać.

Warto też zaznaczyć, że wiele sklepów online pozwala na odbiór osobisty swojego asortymentu. Wtedy nie trzeba ponosić dodatkowych opłat za przesyłkę, dlatego cena może być jeszcze niższa.

Uwaga na części używane!

Aby zapłacić za części samochodowe jeszcze mniej, wielu kierowców decyduje się na te używane. Czy to dobry wybór? Zasadniczo, części używane pozwalają na zaoszczędzenie sporej sumy, ale warto wskazać, że nie zawsze są one rekomendowane ze względu na brak dokładnych informacji o ich rzeczywistym stanie technicznym. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wiele części, na przykład hamulce czy poduszki powietrzne, powinny być montowane tylko jako nowe.

Używane części samochodowe, które można kupić bez większego ryzyka, to między innymi elementy blacharskie, elementy wyposażenia wnętrza, na przykład fotele czy części kokpitu, szyby czy felgi samochodowe. Są to zatem elementy, które nie wpływają w znaczący sposób na bezpieczeństwo jazdy.

Zasady bezpiecznych zakupów części samochodowych

Bezpieczne zakupy część samochodowych

Aby zakupy części samochodowych były całkowicie udane, należy też pamiętać o tym, żeby przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim można uniknąć sytuacji, gdy zakupione części będą uszkodzone, zniszczone, a także prób oszustwa. 

Zasady bezpiecznych zakupów części samochodowych:

  • kupuj w sprawdzonych sklepach, na przykład wtedy, gdy konieczne są przeguby napędowe, można zamówić je przez internet
  • uważaj na atrakcyjne oferty na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych – sprawdź kupującego, aby nie okazało się, że pobierze pieniądze i nie wyśle produktu
  • zawsze sprawdzaj stan techniczny używanych części samochodowych – najlepiej kupować je stacjonarnie, a w przypadku zakupów online poprosić sprzedającego o dokładne zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 47 = 49