Czy warto zdecydować się na rolety w kasecie?

Rolety okienne są oferowane w wielu wariantach. Wśród nich dostępne są również rolety w kasecie. Jak wyglądają? Kiedy warto je kupić?

W sprzedaży dostępna jest obecnie pełna gama rolet okiennych, które mogą być montowane na zewnątrz i wewnątrz budynku. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się rolety w kasecie montowane we wnętrzach. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące rolet w kasetach!

 

Jak wyglądają rolety w kasecie?

Rolety w kasecie to rolety wyposażone w zabezpieczającą, estetyczną kasetę montowaną na górze konstrukcji.

 

Kaseta chroni znajdujący się wewnątrz wał, na którym nawijany jest materiał rolety. Dodatkowo rolety w kasecie są uzupełniane o prowadnice boczne.

 

Do produkcji kasety i prowadnic najczęściej stosowane są tworzywa sztuczne. Są one dostępne w różnych kolorach, na przykład białym, beżowym czy brązowym, dlatego można dopasować je również do wyglądu okien.

 

Rodzaje rolet w kasecie

W wariancie z kasetą oferowane są dwa główne rodzaje rolet – rolety materiałowe jednowarstwowe oraz rolety dwuwarstwowe typu dzień noc.

 

Rolety jednowarstwowe to rolety w kasecie standardowe, które składają się z jednej warstwy materiału nawijanej na wał. Można kupić je w różnych wzorach pod kątem kolorów i motywów graficznych, na przykład w kwiaty lub dekoracyjne ornamenty. Dostępne są również rolety zaciemniające oraz rolety termiczne, które dodatkowo chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem.

 

Rolety dzień noc zbudowane są z dwóch warstw materiału o pasiastej budowie. Pasy naprzemiennie blokują i przepuszczają światło, dlatego też pozwalają na dobór odpowiedniego stopnia naświetlenia wnętrza. To powoduje, że są one bardziej funkcjonalne od rolet standardowych.

 

Rolety w kasecie – zalety

Najważniejsze zalety, jakie mają rolety w kasecie, to przede wszystkim:

  • Estetyczny wygląd rolety,
  • Zabezpieczenie przed zabrudzeniem materiału,
  • Łatwe prowadzenie rolety dzięki prowadnicom.

 

Rolety w kasecie, również wykonane na wymiar, można zakupić w firmach zajmujących się produkcją osłon okiennych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 48 = 56